poniedziałek, 23 października 2017 r.
imieniny obchodzą: Edward, Marlena

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Amator IP

  data dodania: 2017-09-26

  W związku z informacją w aktualnościach "Kadra, remonty, zakupy. Nowe w szkołach", może Dyrektor SP w Żarkach wyjaśni w jaki sposób nauczyciele będą korzystać z superszybkiego internetu i e-dziennika skoro nie dysponują służbowymi laptopami? Nie wystarczy woźnica, porządny wóz i bat, aby pojechać potrzebny jest jeszcze koń...

 • Turysta

  data dodania: 2017-09-26

  Pozdrawiam wspaniałe Żarki!!! Turysta.

 • Ursel

  data dodania: 2017-09-25

  Dziękuję za informację i pozdrawiam serdecznie.

 • Marta

  data dodania: 2017-09-25

  Witam, czy po wakacjach Gmina będzie nadal współpracowała z Teatrem im. Mickiewicza w Częstochowie ? Chodzi mi o promocyjne ceny biletów dla mieszkańców gminy, była to bardzo dobra inicjatywa godna kontynuowania.
  Proszę o informacje i pozdrawiam

  Szanowna Pani Marto,
  akcja jak najbardziej będzie kontynuowana. Zapraszamy do śledzenia stron internetowych.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Ursel

  data dodania: 2017-09-24

  Posiadamy sztyblety męskie z giemzowej skórki z kołkowanymi spodami i pantofle na kopytach z lat 60-tych wykonane przez
  Konrada Bernackiego dziadka mojego męża.Chcemy je wypożyczyć do warsztatu szewskiego w Młynie ale nie wiemy jak mamy to zrobić.Prosimy o podpowiedź.

  Szanowna Ursel,
  proszę o kontakt z Eweliną Dybką z muzeum. W takich sytuacjach podpisujemy umowę użyczenia.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Marek

  data dodania: 2017-09-24

  Pani rzecznik proszę powiedzieć w kwestii odbioru wielkogabarytowych odpadów dlaczego to mam wystawić tylko dwie opony a nie mogę wystawić kompletu czyli 4 ? Auto wszak ma 4 koła nie dwa, a co w przypadku gdy auta są dwa albo 3 w domu ? Przecież za śmieci płacimy od mieszkańca w danym domu, czyli co mamy losować kto może wystawić opony a kto ma je na swój koszt zawieść co PSZOK?

  Szanowny Marku,

  proszę o kontakt z referatem gospodarki komunalnej.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec Gminy

  data dodania: 2017-09-22

  Informacje,wpisy ,głosowania to czysta złośliwość operatora strony www.zarki to już rozpoczęta kampania przedwyborcza.

 • Jaro

  data dodania: 2017-09-20

  Już 30 lat temu były stosowane czujniki zmierzchowe w oświetleniu ulicznym, a teraz zegarowe. Czy cofamy się w rozwoju ?

 • Mariusz L

  data dodania: 2017-09-18

  Czy doczekamy się jako mieszkańcy zmiany w ustawieniach włączania i wyłączania się latarni na osiedlu Sportowców ? godzina 5/40 na osiedlu nadal panują egipskie ciemności co przy braku chodników nie ułatwia drogi do pracy. Pani rzecznik nic nie da się nadal zrobić ?

  Szanowny Mariuszu L,
  oświetlenie jest ustawione według zegarów astronomicznych na całej gminie. Reagują na świt i na zmierzch. Niestety, w dni pochmurne odczucie ciemności jest większe.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zainteresowana

  data dodania: 2017-09-15

  Chciałam zapytać co z nieodebranymi koszami z ulic przyległych do ul. Myszkowskiej. Firma twierdzi ,że to gmina na czas remontu myszkowskiej ma się uporać z tym problemem. Proszę o konkretną odpowiedź i proszę mnie nie odsyłać do odpowiedniego referatu bo już tam byłam

  Szanowna zainteresowana,
  Śmieci z ulicy Myszkowskiej i przyległych będą odbierane w miarę możliwości. Wynika z to warunków drogowych i możliwości dojazdu do niektórych posesji. Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za utrudnienia.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|2|3|4| z   226następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Oficjalny Portal Gminy Żarki LKS Zieloni Żarki Szlak Orlich Gniazd Skałki Jurajskie chleb tatarczuch Sanktuarium w Leśniowie Jura Krakowsko-Częstochowska Agroturystyka na Jurze Miniskansen Wsi Jurajskiej Gmina Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki Edukacyjne zagrody
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5