sobota, 19 sierpnia 2017 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Jakubek10

  data dodania: 2017-07-27

  Kosze na psie kupy to chyba głupota. Gdy nawet nie ma na Żarkach czynnej chociażby jednej toalety wieczorem. Młodzież siedząca wieczorami na centrum musi załatwiać swoje potrzeby pod drzewkiem.Wydaje mi się ze gmina powinna się nad tym głębiej zastanowić i ostawić jakiegoś toi toia.

 • do mar

  data dodania: 2017-07-27

  Jak czytam wpisy ludzi takich jak Ty i ich problemy jakie maja to stwierdzenie nasuwa mi się tylko jedno, że są osoby które maja zbyt dużo wolnego czasu na wymyślanie głupot...

 • mar

  data dodania: 2017-07-25

  Droga Pani Katarzyno,
  Bardzo dziękuję za zamieszczenie moich wpisów. Cieszy mnie to, przede wszystkim dlatego że jest to poważny problem i widząc reakcje innych internautów nie tylko mnie on dotyczy, i nie tylko ja go zauważam. Błąkające się psy "z domem" czy "bezdomne" są plagą naszego miasteczka. Szczególnie dotyka ten problem rowerzystów i osoby wyprowadzające swoje psy na smyczy. Przerażające jest dla mnie podejście właścicieli tych psów które się błąkają, zazwyczaj słyszy się "ale on jeszcze nikomu nic nie zrobił" , "pies musi się wylatać".
  Mam dużego psa, adoptowanego ze schroniska, w mojej umowie podpisanej ze schroniskiem pisze że nie mogę pozwolić aby mój pies przebywał bez nadzoru po za terenem mojej nieruchomości. Myślę że jest to standartowa umowa bez względu na rozmiar psa. Czy to mały piesek, czy wielkie bydle ma być pilnowane przez właściciela, a jeśli biega luzem po posesji to powinna ona być ogrodzona tak żeby pies nie wydostał się przez dziurę, podkop, czy luźną sztachetę.
  Problem nie jest w psach, tylko w ludziach, w ich podejściu, w braku wiedzy. I ze smutkiem muszę stwierdzić że w tej ignorancji Żarki przodują.
  Nie ma zwyczaju sprzątania po swoim psie, mo chyba że walnie kupę na placu. Pół biedy jeśli gdzieś w trawę ale obsrane murki i chodniki to u nas standart. Tylko czy gdzieś na Żarkach są pojemniki na psie odchody ??? Czy prowadzone są jakiekolwiek akcje edukacyjne, informacyjne o chorobach odzwierzęcych, o konieczności odrobaczania, szczepienia, sterylizacji??? Szczególnie wśród starszej części naszej społeczności ???
  I muszę, Panią zdziwić, Policja zareaguje dopiero jak pies ugryzie, a o 18.30 próżno dzwonić do Straży Miejskiej która przecież została powałana do spraw porządkowych takich jak właśnie niedopilnowywanie psa przez właściciela. Dlaczego Policja ma ją w tym zakresie wyręczać?
  Dlaczego w Pani odpowiedzi czuję pretensję i złośliwość ? Sprawa przekazana czyli odfajkowana, a tu znowu się czepiają. Owszem, ja będę dzwonić na tel służb, ale będę też pisać bo po to te miejsce zostało powołane. Może dzięki temu powstanie jakiś projekt społeczno-edukacyjny, może coś się zmieni w podejściu ludzi, może gmina podejmie jakieś kroki jeśli takich głosów jak mój będzie więcej.
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 • Jan

  data dodania: 2017-07-24

  Witam,
  Ulica Koziegłowska już prawie gotowa. I tu chciałbym zapytać czy ktoś z urzędu już korzystał ze zjazdu z tejże ulicy na ulicę Czarka. Gdy od ul Czarka ulicy wyjeżdża samochód to bez kolizji się nie obędzie, w najlepszym wypadku trzeba blokować ul. Koziegłowską. Niedługo zacznie się rok szkolny i coraz więcej aut którymi kierują niedoświadczeni kierowcy-rodzice będzie korzystać z tego skrętu a na osiedlu w lesie też jest coraz więcej domów, mało tego ul. Myszkowska będzie wyłączona z ruchu na prawie dwa lata i to spotęguje ruch kilkakrotnie. Proszę wziąć projektanta od siedmiu boleści i pojechać z nim na tę krzyżówkę, niech zobaczy co wyprawiają kierowcy aby tam skręcić i kto będzie odpowiadał za wypadki. A przecież wystarczyło zrobić łagodny skręt i po problemie.

  Szanowny Janie,
  my nie możemy wziąć tam projektanta i działać w kierunku złagodzenia skrętu. To inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Nie znam intencji projektanta, natomiast być może zależało na mocnym spowolnieniu ruchu w tym miejscu i zachowaniu szczególnej ostrożności przy wjeżdżaniu na drogę wojewódzką.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • xcv

  data dodania: 2017-07-24

  Niech straż miejska zajmie się także "bezdomnymi" pieskami na osiedlu 600 lecia (Chabrów, Chryzantem) bo to jakaś plaga.

 • smycz

  data dodania: 2017-07-24

  Witam! Problem psów bez opieki dotyczy również wsi!!! Gmina promuje naszą gminę , turystów, rowerzystów przybywa i są atakowani przez wiejskie psy które łączą się w sfory a to jest groźne. Ludzie spacerujący ze swoimi psami na smyczy nie mogą się czuć bezpiecznie!!! Konieczna jest edukacja i identyfikacja właścicieli !!! Rozmowa nie daje żadnych skutków. Ostatnio moda na wilczury i duże mieszańce za płotem /dla nich płot to żadna przeszkoda/ Te psy powinny być szkolone tak jak wszystkie inne /niewolnicy na łańcuchach też/. Edukację trzeba zacząć od dzieci w przedszkolu, szkole. Zapewniam to bardzo skuteczne!

 • Franciszek

  data dodania: 2017-07-23

  Witam serdecznie.Podczas niedawnej wycieczki rowerowej ulicą Młyńską do ulicy Jagodowej zauważyłem wykarczowany las podzielony na działki z numerami.Proszę o informacje jak można zakupić taką posesję.Czy będzie jakiś przetarg?...Znając Pani wdzięk osobisty myślę, że otrzymam odpowiedz.Pozdrawiam

  Szanowny Panie,
  to nie jest teren gminy Żarki i urząd nie sprzedaje tam żadnych terenów. Zatem nie będziemy ogłaszać przetargu w tym temacie.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mar

  data dodania: 2017-07-22

  Witam, 8 lipca został zamieszczony mój wpis o psach biegających luzem w okolicach basenu i o przekazaniu tej sprawy straży miejskiej. No cóż. Albo jeszcze ta informacja nie dotarła tam gdzie trzeba albo straż miejska ma ważniejsze sprawy niż pouczanie właścicieli psów. Wczoraj 21.07 zostałam zaatakowana przez sforę 5 psów, idąc ze swoim własnym psem do weterynarza. dodam że mój był na smyczy, natomiast tamte biegały zupełnie luzem i gdyby nie przyszła mi z pomocą jedna z pań siedzących na ławce przy stawie - jak się okazało właścicielka jednego z psów, to mogło się to skończyć jedną psią bitką.
  Dlaczego idąc na spacer z psem trzeba się użerać z cudzymi psami zupełnie nie pilnowanymi przez właścicieli ??!
  Czy nadal pokutuje podejście że jak mój pies jest mały to może biegać luzem i sam się wyprowadzi ???
  Chyba tak, bo takich błąkających się "małych" kundelków jest na Żarkach mnóstwo.
  A co jeśli tam szłoby dziecko ze swoim pieskiem na smyczy? Czy byłoby w stanie obronić siebie i psa przed tą atakującą sforą ?

  Szanowny mar,
  straż miejska była w ub. tygodniu. Właściciele zostali pouczeni, psy zamknięte. Widać na krótki czas. Interwencja zostanie powtórzona. Dlaczego Pan jednak nie reaguje od razu, tym bardziej, że poznał Pan właścicielkę. Dlaczego nie wzywa Pan policji, skoro jest Pan już w tej sytuacji? Skoro to się dzieje i czuje się Pan zagrożony.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta,

 • do Kierowca

  data dodania: 2017-07-19

  Chciałbyś jeździć po nowej pięknej drodze ale żeby Ci ją zrobili chyba w ciągu godziny najlepiej jeszcze w nocy jak śpisz. Przejrzyj sobie specyfikację na stronie ZDW w jakiej technologi jest ta droga modernizowana, rozściełacz nakłada nawierzchnie całą szerokości i dzięki temu droga nie będzie się rozchodzić na środku i będzie dużo trwalsza niż taka robiona połówkami, nie sztuka od razu krytykować tylko trzeba poczekać dać firmie pracować a oceniać po ukończeniu prac. Objazd nie jest niemożliwy (nie trzeba nie wiadomo ile objeżdżać) ale trzeba trochę czasu poświęcić dać wykonawcy pracować a póżniej korzystać z tego. Kto chce dojechać do Żarek napewno dojedzie, chwilowe utrudnienia nie są problemem. Trochę cierpliwości życzę, której nie masz ! Pozdrawiam

 • Kierowca

  data dodania: 2017-07-18

  Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 789 czyli ul. Koziegłowskiej w Żarkach - PORAŻKA LOGISTYCZNA. Osoba, która wydała decyzję na wyłączenie z ruchu drogowego tak ważnego odcinka komunikacyjnego na kilka tygodni z powodu remontu powinna zmienić pracę, bo nie ma o niej pojęcia. Gmina Żarki niech liczy straty z tego powodu.

pierwsza|poprzednia|2|3|4| z   222następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

LKS Zieloni Żarki Edukacyjne zagrody Gmina Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki Sanktuarium w Leśniowie Agroturystyka na Jurze Oficjalny Portal Gminy Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Skałki Jurajskie Szlak Orlich Gniazd Jura Krakowsko-Częstochowska chleb tatarczuch
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 15