niedziela, 28 maja 2017 r.
imieniny obchodzą: Augustyna, Inga

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • nuda

  data dodania: 2017-05-21

  Dlaczego DK w Żarkach nie ujął w wykazie świetlic wiejskich w gminie świetlicy w Jaroszowie?

  Szanowna nudo,
  bo wykaz świetlic powstawał, jak nie było jeszcze świetlicy w Jaroszowie, a później, gdy powstała nie zaktualizowano pliku. Wprowadzono stosowne zmiany.

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Marcin

  data dodania: 2017-05-15

  Witam, maj za pasem a wieczorem nie da się posiedzieć na zewnątrz, bo dymią. Dymią na Moniuszki, na Piłsudskiego, Kościuszki, Częstochowskiej - wszędzie. Nie trzeba się natrudzić, by zobaczyć kto dymi. Smród palonej gumy miesza się z dymem drzewnym. Szkoda dzieci, bo dla nas jest już za późno...

 • Adam

  data dodania: 2017-05-13

  Zgadzam się z Rejtanem. To jakiś absurd, by motywować wyjazd na Maltę potrzebą wprowadzania języka angielskiego na lekcjach polskiego. Swego czasu czytałem na stronie Urzędu, nie pamiętam w jakim pliku, jak mierny poziom nauczania jest w naszym gimnazjum. Jesteśmy na szarym końcu w powiecie. Czy te wyjazdy poprawią wynik uczniów kończących tą szkołę. Proszę Panią Kasię o zamieszczenie wyników tegorocznego egzaminu, by wszyscy chcemy wiedzieć jaki poziom prezentuje gimnazjum.

  Szanowny Adamie,

  wyniki pod adresem: http://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php/informacje-o-wynikach-egzaminow

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Zwykły Obywatel

  data dodania: 2017-05-13

  Witam droga Władzo naszej gminy, piszę tutaj ponieważ rozmowy face to face w gminie niestety nic nie dają. Sprawa tyczy się o drogę Grzybową w Sołectwie Przybynów. Jak już informowałem Panią kierownik zajmującą się sprawami dróg po ostatnim dużym opadzie śniegu (połowa kwietnia), który łamał drzewa bardzo dużo tych złamanych drzew zalega częściowo na drodze Grzybowej (droga gminna) co stwarza bardzo dużo zagrożenie życia ludzkiego. Jednocześnie chciałbym nadmienić,o czym również informowałem, iż stan tej drogi po zimie jest w fatalnym stanie. Wiem, że podczas naszej rozmowy w/w osoba powiedziała, iż wkrótce ktoś się tym zajmie ale proszę Państwa minęło już kilka tygodni od naszej rozmowy, a w stanie rzeczywistym nic się nie zmieniło. Pozdrawiam

  Szanowny Zwykły Obywatelu,
  ulica Grzybowa jest przejezdna. W najbliższych dniach część gałęzi będzie usunięta, która zalega blisko drogi. Bardzo prosimy o korzystanie z nowej wybudowanej w ub. roku asfaltowej drogi w bardzo dobrym stanie przez Kępinę.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Rejtan.

  data dodania: 2017-05-10

  Przeraził mnie pomysł gimnazjalnych nauczycieli nauczania języka polskiego w języku angielskim. Przy takiej kreatywności i wątpliwym patriotyzmie tych pedagogów, proponuję w ogóle wycofać język polski z programu nauczania i zastąpić go językiem angielskim, bo okaże się zbędny. Czy patriotyzmu i miłości do Ojczyzny też chcecie uczyć w języku angielskim? Czy chcecie Język Ojczysty, za posługiwanie się którym antenaci tracili życie, sprowadzić do rangi europejskiej gwary? Rejtan Rozdzierający Szaty.

 • Ciekawski

  data dodania: 2017-05-10

  Szanowna Pani Katarzyno, jeżeli się redaguje stronę internetową Urzędu Gminy, to należy to robić profesjonalnie i z poszanowaniem czytelnika. Nauczyciele żareckiego gimnazjum nie są znanymi celebrytami, a w informacji i pod zdjęciami na stronie głównej nie podano ich imion i nazwisk. Uważam, że Majka i mieszkańcy gminy mają prawo do tej informacji. Z poważaniem: Ciekawski.

  Szanowny Ciekawski,
  dziękuję za pouczenie. Publikuję informację od różnych osób i instytucji z terenu gminy i spoza. Tak, jak ją otrzymuję, tak jest publikowana. O szczegóły może się Pan zwrócić do instytucji, które informację dostarczają.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Tomek

  data dodania: 2017-05-10

  W związku z organizacją kolejnej imprezy masowej tj. wyścigu kolarskiego w obrębie Przewodziszowic proszę o rozważenie ustawienia kilku toy-toyek co uchroni gości przed koniecznością biegania do lasku za klasztorem celem załatwiania potrzeb fizjologicznych jak to miało miejsce przy okazji ostatnich biegów.

 • Mama gimnazialistki

  data dodania: 2017-05-09

  Witam Pani Kasiu mam pytanko co do wpisu Majki oglądałam str główną oraz zdjęcie z wyjazdu na Maltę na zdjęciu jest 7 osób także prosimy o nazwiska i dokładniejsze zdjęcia ze szkolenia bo to chyba nie tajemnica którzy nauczyciele byli mianowani na to szkolenie . Pozdrawiam

  Szanowna Mamo gimnazjalistki,
  informacja uzupełniona. br
  z poważaniem

  Katarzyna Kulinska-Pluta, UMIG Żarki

 • Marika

  data dodania: 2017-05-09

  Na Malcie odpoczywali kto? WYBRAŃCY p.Dyrektor którzy są co roku,od lat nagradzani Nagrodami Dyrektora z okazji Dnia Edukacji.

 • Majka

  data dodania: 2017-05-08

  Witam
  mam pytanie bo chyba to nie tajemnica którzy nauczyciele z Gimnazjum w Żarkach byli na tym szkoleniu na Malcie .
  Pozdrawiam

  Szanowna Majko,
  na stronie głównej jest informacja w sprawie wyjazdu i zdjęcie.
  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   217następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Rycerska Drużyna Miasta Żarki Oficjalny Portal Gminy Żarki Agroturystyka na Jurze chleb tatarczuch Skałki Jurajskie Edukacyjne zagrody LKS Zieloni Żarki Sanktuarium w Leśniowie Miniskansen Wsi Jurajskiej Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd Gmina Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 12