sobota, 21 października 2017 r.
imieniny obchodzą: Celina, Hilary

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • czytamwokularach

  data dodania: 2017-10-16

  Książka na telefon - nareszcie! Gratulacje dla pracowników biblioteki! Teraz trzeba odtworzyć nici łączące mieszkańców ze światem książki. Gmina zlikwidowała transport publiczny i nie widzi tego że seniorzy i osoby bez samochodu są uziemieni w swoich domach czy wsiach!Zbudowano lub wyremontowano wiejskie świetlice i niestety budynki stoją puste a można by organizować jakieś kursy złota rączka podpowie! czy jak opanować świat smartfonów dla seniorów czy co nowego w obsłudze komputerów.Właśnie w tych świetlicach a nie tylko w Żareckim DK Szkoda

  Szanowny czytamwokularach,
  gmina nie likwidowała transportu. Zachęcam do korzystania ze spotkań seniorów, które regularnie odbywają w różnych częściach gminy Żarki. I proszę wierzyć ludzie są się w stanie super zorganizować. Informacje o spotkaniach podawane są na stronach www.umigzarki.pl. We wszystkich budynkach funkcjonują świetlice, otwierane kilka razy w tygodniu. Przed budową każdego obiektu mieszkańcy przekonywali, iż potrzebują miejsca do spotkań. Wystarczy jeden telefon, uzgodnić datę spotkania, zaprosić ludzi ze swojej społeczności i się spotkać. Ktoś jednak musi wziąć za to odpowiedzialność. Wykonać ruch. Proszę o kontakt z domem kultury, kołem seniorów, zgłoszenie propozycji, a na pewno i przedstawiciele domu kultury i grupy seniorów będą w stanie pomóc. Proszę jednak wziąć sprawy w swoje ręce, przyjść, zaangażować się.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • EtEt

  data dodania: 2017-10-16

  Myślałem/sadząc po wpisach w KG/ , że w Żarkach jest rozsądny naród ale niestety pislam dotarł pod przysłowiowe strzechy

 • Arkadiusz

  data dodania: 2017-10-15

  Dzień dobry Panstwu. Pragnę zaprosić wszystkich Panst wa na Katechezy dla dorosłych w każdy poniedziałek i czwartek, które są głoszone, aż do grudnia tego roku w kościele parafialnym w Żarkach. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam!

 • newada

  data dodania: 2017-10-12

  Do Mieszkańca- przesadnie gloryfikujesz p.Kasię. Prawda pani Kasiu? Cenzurowane jest tutaj również to co jest niewygodne dla obecnej ekipy z UMiG Żarki. Przykład: zauważyliście iż od dłuższego czasu statystycznie jest tutaj mniej wpisów lub w ogóle ich nie ma (oczywiście niezadowolonych) o firmie zbierającej odpady? Przypadek,prawda? Zwłaszcza czerwiec i lipiec był przełomowy gdy ta sama firma ponownie wygrała przetarg i w pierwszym miesiącu nowej umowy zaśmieciła Żarki niezbierając śmieci. Faktycznie brak cenzury a wszystkie wpisy były pewnie wulgarne, chamskie etc. Pamiętajcie że nie ma mediów obiektywnych i tyle.Pozdrawiam!

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2017-10-11

  Przepraszam za zaśmiecanie księgi gości, ale z racji tego, ze na portalu związanym z Żarkami zapanowała cenzura na skutek napisania kilku zdań samej prawdy o właścicielu i redaktorze głównym, chciałem napisać tylko ze niestety miało być tam tak fajnie kukizowo a jest niczym w czerwonej trybunie ludu. Komentarze są dozwolone, pod warunkiem ze komentujesz zgodnie z linią polityczną naczelnego. Chyba idol Pana Pawła G nie popierałby. Teraz każdy komentarz oczekuje na moderacje, a przecież miało być nie jak tutaj, gdzie taka zła Pani Kasia cenzuruje wszystko. Na szczęście w Żarkach jest jeszcze księga gości, gdzie publikowane są wpisy niezależnie od tego czy są krytyczne czy nie, a moderacja dotyczy tylko zasad przyzwoitości i kultury. O panu Pawle mam jeszcze dużo do napisania, ale to nie jest to miejsce i czas. Pozdrawiam.

 • Ludmiła J

  data dodania: 2017-10-11

  Pani Rzecznik w dniu 18 lipca tego roku opublikowała Pani mój wpis dotyczący prośby o załatanie dziury powstałej na skrzyżowaniu ulicy Górskiego z Kusocińskiego. Z Pani odpowiedzi możemy się dowiedzieć że sprawa została przekazana do odpowiedniego referatu. Dzisiaj mamy 11 października, dziura jak była tak jest, a nawet została pogłębiona przez wodę, w koło tej dziury powstały dwie następne póki co mniejsze. Czy tak w naszym mieście Urząd powinien traktować swoich mieszkańców ? Czy musimy dostarczać pożywki dla pseudo dziennikarstwa ? Proszę o pilną interwencję , gdyż woda stojąca w tym miejscu coraz bardziej utrudnia ominięcie tych dziur. Pani Kasiu cała nadzieja w Pani.

  Szanowna Ludmiło,
  ja mogę Panią tylko przeprosić. Przekazuję sprawę jeszcze raz.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska - Pluta, UMIG Żarki

 • Zarczanin

  data dodania: 2017-10-04

  Witam!To co na pseudo stronie Fb Żarki udostępnia p.G śmieszy a czy p.G jest mieszkańcem Żarek?Raczej nie !!Ludzie udostępniają brudy a czy patrzą czy maja w swoim otoczeniu wszystko pięknie ładnie?Tez nie !!Ludzie weźcie się opamiętajcie !!Kogo to obchodzi ile ma radny diety czy Burmistrz ma syna czy Skarbnik zarabia tyle i tyle!!Oglądy i zajrzyjcie w swoje podwórko!! A p.G niech wstępnie się zatrzyma bo może ma swój cel w tym ze pisze bzdury !!

 • Mama

  data dodania: 2017-09-28

  Witam,uprzejmie informuję, iz plac zabaw kolo basenu jest uszkodzony. Stal się niebezpieczny dla dzieci, brakuje kilku desek i wystają gwoździe. Proszę o szybką reakcję, ponieważ codziennie bawią się tam dzieci.

  Szanowna Mamo,
  informacja przekazana do odpowiedniego referatu.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Żarczanka

  data dodania: 2017-09-28

  Pani Kasiu proszę w imieniu swoim jak i mieszkańców poruszających się po ulicy DEYNY o interwencję i jej doraźna naprawę. Na dzień dzisiejszy jazda tą ulicą to poligon dla kierowcy i jego auta.

  Szanowna Żarczanko,
  informacja przekazana do odpowiedniego referatu.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec

  data dodania: 2017-09-27

  Czytam komunikat ograniczający odbiór odpadów wielkogabarytowych i nie wiem czy "śmieszno cy straszno"! zrobiło się w naszej gminie.W miastach gdzie rządzą dobrzy gospodarze ustawione są na osiedlach kojce do których mieszkańcy mogą na bieżąco wstawiać niepotrzebne a uciążliwe gabarytowo rzeczy. Nikomu do głowy nie przyszło /oprócz urzędników UMiG Żarki/ aby ograniczać liczbowo i jakościowo /sprzęt AGD i RTV!/ . Już teraz widać że takie gratyszmaty lądują w wykopanych na polach dołach!!!! bo to mniej widać z drogi niż w lesie? Radzę natychmiast odstąpić od tych głupich ograniczeń bo można przewidzieć gdzie wyląduje reszta! A tak dla porządku - w punkcie wskazanym do indywidualnego odbioru też nie przyjmują wszystkiego!

poprzednia strona|1|2|3| z   226następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Sanktuarium w Leśniowie LKS Zieloni Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Oficjalny Portal Gminy Żarki Szlak Orlich Gniazd Miniskansen Wsi Jurajskiej Edukacyjne zagrody chleb tatarczuch Gmina Żarki Skałki Jurajskie Agroturystyka na Jurze Rycerska Drużyna Miasta Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3