poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.
imieniny obchodzą: Franciszek, Kazimiera

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Mieszkanka

  data dodania: 2017-08-10

  Pani Katarzyno w uchwale jest napisane tylko, że gmina pokrywa 50 proc. kosztów sterylizacji lub kastracji psa. Ale chyba gmina ustaliła z weterynarzem koszt takiego zabiegu. Bo 50 proc. od kwoty np 200zl, a 50 proc. od kwoty 500zl to dwie zupełnie inne kwoty. Chyba nie jest to tajemnica i może Pani ja podać publicznie. Zastanawia mnie jeszcze dlaczego tak szczytna idea gmina się nie chwali. Ilu mieszkańców czyta BIP i śledzi uchwały i w ogóle wie, ze jest taka możliwość.

  Szanowna Mieszkanko,

  BIP zgodnie z przepisami prawa jest obowiązkowy i tu są zamieszczane uchwały, zarządzenia i szereg innych dokumentów wynikających z pracy samorządu. Sterylizacja kotki kosztuje 140 zł, kastracja kocura 80 zł. Sterylizacja suki do 20 kg 200 zł, od 21 do 35 kg 230 zł, powyżej 35 kg 280 zł, kastracja psa 140 zł.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkanka

  data dodania: 2017-08-07

  Chciałam zapytać czy gmina realizuje jakiś program zapobiegania bezdomności psów. Oprócz wywozu do schroniska. Czy gmina przewiduje jakieś dofinansowanie zabiegu dla mieszkańca, który chce wysterylizować swoją suczkę lub np zaczipować swojego psa. Jaki jest wtedy koszt sterylizacji i czipowania psa?

  Szanowna Mieszkanko,

  program jest dostępny w BIP, w zakładce dokumenty strategiczne, a także w zakładce uchwały na 2017r. On określa wszystkie działania.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Oczekujący

  data dodania: 2017-08-01

  Czy wiadomo coś na temat montażu fotowoltaiki wiemy że firma się wycofała ale co dalej ?

  Szanowny Oczekujący,
  wczoraj zamieściłam na górze strony w dziale aktualności informację o fotowoltaice.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Zybi

  data dodania: 2017-07-31

  Szanowny mar popieram Cię w 100%Żarki są słynne z wałęsających się psów.UMIG Żarki powinien prowadzić ewidencję wszystkich psów jak również pobierać opłaty za każdego psa.Straż miejska pouczyła temat załatwiony a jak nie załatwiony to dzwoń Pan na Policję.A czy Straż miejska w Żarkach nie ma bloczków z mandatami?Pouczenie też jest pewną formą ukarania,ale ile razy można pouczać tą samą osobę?

 • MROK

  data dodania: 2017-07-31

  Dzień dobry, w piątek 21 lipca była zgłaszana telefonicznie awaria latarni przy ul Fiołków, do tej pory nie działają. Może dzięki Pani interwencji coś się zmieni. Dziękuję.

 • smyczka

  data dodania: 2017-07-28

  O kosze na śmieci na ciągach spacerowych i chodnikach w Żarkach upominam się od lat. Kosze na śmieci i osobo na odchody zwierzęce powinny być w każdej miejscowości w gminie!!!!Zupełnie nie rozumiem obojętności włodarzy na ten temat. KOSZE NA ŚMIECI I TOALETY PUBLICZNE czynne i czyste i OZNAKOWANE!!! Na to płacimy nasze podatki!! Turysta w potrzebie zapamięta Żarki na długo i będzie omijał z daleka!

 • Łukasz

  data dodania: 2017-07-28

  To że mieszkańcy będą informowani o montażu kolektorów, wiemy od dawna.
  Proszę powiedzieć, kto ustali kolejność i w jaki sposób, czy np. Zawada będzie wcześniej niż Suliszowice. Jeżeli jest jakaś kolejność to proszę ją podać.

  Szanowny Łukaszu,
  o kolejności decyduje firma, to ona układa swoim pracownikom robotę. Zaczęto od Żarek największego skupiska ludzi. Praca postępuje osiedlami, a potem będą realizowane poszczególne sołectwa. Nie wiem, kto będzie wcześniej, Zawada, czy Suliszowice. Na pewno nie będzie tak, że ekipa przeskakuje z Suliszowic na drugi koniec gminy. Po prostu jak ekipa i materiały są w jednym obszarze, to praca jest realizowana nazwijmy to wokół komina, czyli blisko siebie.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec bloków przy ulicy Myszkowskiej

  data dodania: 2017-07-27

  Od jakiegoś czasu w godzinach dopołudniowych w pobliżu lub na samej oczyszczalni ścieków albo na PSZOKu odbywa się wypalanie śmieci, w tym na pewno plastików sądząc po unoszącym się smrodzie. Jeśli ten proceder będzie się dalej powtarzał zadam sobie trud aby dopilnować kto to robi i zgłoszę ten fakt na Policji i do lokalnych gazet, bowiem nie może tak być, aby instytucje dbające o porządek przyczyniały się do zanieczyszczenia środowiska.

  Szanowny mieszkańcu bloków przy ul. Myszkowskiej,
  mam informację, że pracownicy oczyszczalni tego nie robią.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Łukasz

  data dodania: 2017-07-27

  Witam
  Proszę o informację według jakiej kolejności będą montowane pompy ciepła i instalacje solarne, nie ma żadnej informacji?

  Szanowny Łukaszu,
  Od 6 lipca jest informacja na temat odnawialnych źródeł energii. Mieszkańcy, którzy biorą udział w projekcie będą sukcesywnie informowani telefonicznie o terminach, w których ww. firma będzie rozpoczynać prace związane z montażem instalacji na terenie ich posesji. Prace są prowadzone konkretnymi obszarami. Teraz firma działa w Żarkach.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • waterloo

  data dodania: 2017-07-27

  Szanowny do mar , jeśli problem błąkających się psów nie jest dla Ciebie problemem , to jak napotkasz sforę i nie będziesz miał dokąd uciec ,to Ty będziesz miał problem , a wpis mar jak najbardziej słuszny ,ale włodarze szumnie nazywanej turystycznej gminy Żarki chyba podobnie jak Ty , nie zauważają problemu..

poprzednia strona|1|2|3| z   222następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Oficjalny Portal Gminy Żarki Gmina Żarki Sanktuarium w Leśniowie Rycerska Drużyna Miasta Żarki chleb tatarczuch Jura Krakowsko-Częstochowska Agroturystyka na Jurze Edukacyjne zagrody Szlak Orlich Gniazd LKS Zieloni Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Skałki Jurajskie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7