niedziela, 26 lutego 2017 r.
imieniny obchodzą: Bogumiła, Ewelina

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • anna

  data dodania: 2017-02-24

  Mam kilka pytań do Pani, nie wiem, Pana Burmistrza. Bo skoro zakładacie, że jednak powstaną 2 szkoły podstawowe, to należy podać dokładne informacje rodzicom; 1 września to nie tak odległa data, a my nic nie wiemy.
  1. Jakie będą obwody?
  2. Kto będzie uczył pierwszaków w nowej szkole podstawowej?
  3. Czy budynek gimnazjum przeszedł właściwe kontrole pod względem bezpieczeństwa i higieny dla uczniów 7 letnich? Wszyscy wiedzą w jak niebezpiecznym otoczeniu powstało gimnazjum.
  4. Czy dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw, podwórka, boiska?
  5. Czy będę mogła wybrać szkołę?
  Jeżeli nie odpowiecie mi Państwo na te pytania, zapiszę dziecko do jednej z myszkowskich szkół. Wielu rodziców myśli o tym samym.

  Szanowna Anna,
  do końca marca mam termin wprowadzenia zmian w uchwale, ja nie wiem, jaką decyzje podejmą radni. Z resztą, jak się okazuje i tak nie ma ona znaczenia, bo kurator ma decyzyjność po swojej stronie. Skłaniamy się w kierunku skierowania sprawy do sądu. Przykro mi, ale dzisiaj nie odpowiem na te pytania, bo po prostu to jest niemożliwe. Wprawdzie ustawodawca przekonuje, że reforma jest dobrze przygotowana, zaplanowana i dzieci na tym nie stracą, ale sami Państwo potraficie ocenić i słowa i rzeczywistość. Dzisiaj mogę tylko prosić o cierpliwość, chociaż tak po ludzku wiem, że zbyt mało aby uspokoić nastroje. Wiem, że wiele osób chodzi bardzo zdenerwowanych całą sytuacją. Bardzo mi przykro.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • rodzic

  data dodania: 2017-02-23

  Zgadam się w zupełności z matką 6-latka Pytam gdzie będzie pełniona opieka nad naszymi dziećmi w gimnazjum,kiedy nauczyciele będą przejeżdżać z jednej szkoły do drugiej żeby mieć pracę bo jak mam wiadomo w podstawówce na Ofiar Katynia nie będą mieć etatu . Pytam czy znów będzie trzeba tragedii naszych dzieci w przyszłej podstawówce ? Czy to wobec tego nazywa się "dobrem naszych dzieci"? Bzdura,czy mamy podziękować za tą decyzję Kuratorium naszej mieszkańce K.Jasińskiej. Ona nie ma małych dzieci które by uczęszczały do szkoły.nie musi się martwić,a szkoda ,ale może się martwic za 2 lata -kiedy przyjdą wybory.My rodzice będziemy o tym pamiętać!

 • Matka 6 latka

  data dodania: 2017-02-23

  Chciałabym wiedzieć czy zostały przeprowadzone kontrole w budynku gimnazjum pod kątem dostosowania tego obiektu dla uczniów I-III.Znając tą szkolę stwierdzam z całą odpowiedzialnością żeby tam wprowadzić klasy młodsze należy dokonać bardzo dużych zmian .Niebezpieczeństwo czycha tam na każdym kroku.W SP zarzuca sie wjazd na plac szkolny ,dwie bramy wokół gimnazjum ,ze wszystkich stron ruch, skład budowlany ,targ -czy tu nie ma zagrożenia??LITOSC!!!!! Nie wiem czy wszyscy sa świadomi ,ze jeżeli ta decyzja zostanie utrzymana to od 1,09,2017 w budynku gimnazjum będą się uczyć uczniowie gimnazjum 2i 3 klasy i uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej za rok uczniowie gimnazjum 3 klasy i uczniowie pierwszaki i druga klasa podstawówki,Towarzystwo super.Jeżeli moje dziecko miało by tam trafić na pewno go tam nie dam .Jeżeli nie przyjmą mi do SP Szafera będę woziła do Myszkowa.Drugi powód te małe biedne dzieci cały dzień będą zmuszone przebywać w budynku bo nie mam ŻADNYCH !!!! możliwości wyjść z nimi na przerwie na podwórko ,a jak będą chciały skorzystać z boiska to będą miały zafundowane wdychanie spalin bo obok droga wojewódzka i spory ruch w przeciwieństwie do SP Szafera wokół tereny zielone ,piękne boiska ,plac zabaw kolorowe piękne sale lekcyjne dostosowane do wieku.Pani Burmistrzu ja proponuję zaprosić kontrole go gimnazjum bo zapewniam że tam można się doszukać więcej niż w SP tylko zależy pod jakim kątem jest przeprowadzana kontrola czy obiektywna czy należy tak kontrolować żeby coś znaleźć jak to miało miejsce w SP.Zaznaczam że byłam uczennica obu szkół.SP Szafera wspominam jako szkołę przyjazną z bardzo dobrą atmosferą wspaniałymi stwarzanymi nam warunkami gimnazjum nie najlepiej nie chcę się w tym temacie rozpisywać

  Szanowna Matko 6latka,
  Budynek gimnazjum nie przeszedł takiej fali kontroli, jak szkoła podstawowa. Prawdą jest również to, iż od września 2017 r. w gimnazjum nie będzie pełnej 8-letniej szkoły podstawowej. Tylko klasa pierwsza i najstarsze klasy gimnazjum. Przykro mi, ale kuratorium nie wysłuchało argumentów większości rodziców, radnych, władz miasta. Przez cały czas podważane są spotkania, a szczególnie wnioski po spotkaniach z rodzicami.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki
  z poważaniem

 • rodzic

  data dodania: 2017-02-23

  Witam!!Decyzja pani kurator jest nieodpowiednia dla naszych dzieci!!Dwie szkoly ...hmmm kto je utrzyma...Co z wiejskimi szkolami ???Pani Kurator nie obchodzi glosy rodzicow ma to w powazaniu!!!!Polityka rzadzi!!!Zbulwersowany jako rodzic jestem ta opinia nie do konca sie zgadzam po latach tyle niescislosci padlo wobec SP?!A gdzie widzialy wczesniej pani wizytatorki tyle niescislosci wczesniej?!Chyba nie!!!Dobre przyslowie ...kto mieczem wojuje ...Nasze glosy rodzicow sie nie licza?!Kim jestesmy dla Pani Kurator???Hdzie dobro dziecka??Poprostu porazka po calosci...Decyzja juz zapadla od poczatku..Polityka wladzy rzadzacej i "malutkich ludzi"jak sie jedna z Pan wypowiedziala...

 • wolnościowiec

  data dodania: 2017-02-23

  Proszę nie narzekać że ,, dobra zmiana" ma zdanie mieszkańców jak i Rady Miasta w głębokim poważaniu ! Kupili Państwa głosy programem 500+ który to zapewnił im samodzielne rządy, więc teraz proszę zamknąć buzie na kłódkę i się nie odzywać. Będą chcieli aby były dwie podstawówki to BĘDĄ ! Zażyczą sobie aby wybudować kolejny kościół w Żarkach to go również wybudują ! Skoro w tak małej społeczności mogą funkcjonować dwie podstawówki to czemu nie dwa kościoły ( pomijam Leśniów) Wiwat PIS, wiwat WÓDZ KACZUCHA, wiwat Pani kurator. Panie burmistrzu może już najwyższy czas na emeryturę ? chociażby tą polityczną ?

 • mieszkanka gminy

  data dodania: 2017-02-22

  urodziłam i wychowałam się w Ostrowie.Od czterdziestu lat przebywam w mojej rodzinnej wsi tylko w sezonie letnim.obserwuje zmiany które w tym czasie zaszły .Nie jestem z nich zadowolona.Mam wrażenie ze gospodarz gminy dba tylko o same Żarki czyli o główny rynek a mniejsze miejscowości to tylko kłopot. Nasza wieś nie jest dostatecznie oświetlona nie ma chodnika.Tylko przy głównej drodze przydał by się bardzo.Nie ma również mapy wsi z nazwami ulic.ostatnia dużo się mówi o ekologi.w Ostrowie nie ma gazu. To pewnie jedyna wieś w gminie.O ogrzewaniu gazowym można zapomnieć.Chciałabym bardzo aby sugestie które tu przekazałam trafiły do odpowiednich osób.Pozdrawiam wszystkich.Owocnej pracy.

  Szanowna mieszkanko gminy
  Żarki jako stolica gminy skupiają u siebie kilka funkcji: to tu mieszka najwięcej mieszkańców, to tu działają największe szkoły, to tu jest targ, to tu dom kultury, ośrodki zdrowia, to tu jest najwięcej odwiedzających, w tym Leśniów. Inwestycje zrealizowane w Żarkach służą nie tylko mieszkańcom Żarek, ale całej społeczności gminnej.
  Ostrów jest jednym sołectwem bez gazu. Inne sołectwa mają gaz, miasto Żarki, też, a i tak pali się czymś innym i od smogu trudno uciec. Gazyfikacja od wielu, wielu lat nie jest już na barkach gminy. Proszę nie tu szukać winnego. Gazownia w Zabrzu podejmuje się budowy gazociągu tam, gdzie jest wystarczająca liczba odbiorców zainteresowanych ogrzewaniem gazowym. Tak stało się w przypadku Czarki w Żarkach. Droga główna jest w gestii powiatu, a nie gminy. Oczywiście przydałby się i chodniki i ścieżka rowerowa, ale to inwestycje po stronie powiatu, a nie gminy.
  Drogi asfaltowe w Ostrowie, jak i w innych sołectwach są budowane zgodnie z możliwościami pozyskiwania środków i własnym budżetem.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • STEF

  data dodania: 2017-02-22

  RECE PRECZ OD DECYZJI KURATORKI!!!!!!!!!!!!!!!!

 • V. - Żarki

  data dodania: 2017-02-22

  cz.2 z 2 Nie wiemy jakie naprawdę pomysły rodzą się (lub dopiero zrodzą w niedalekiej przyszłości) w głowach różnych Osób co do możliwości "zagospodarowania" naszego budynku Gimnazjum . Teraz mówi się rzeczy , które znajdują poklask... nasze wyobrażenia co do adaptacji tego budynku mogłyby się zdecydowanie różnić od podjętych w przyszłości działań... Dwie szkoły w Żarkach nie powinny dyskryminować ucznia z przynależności do którejś z nich - wręcz odwrotnie, mogą i powinny zwiększyć osiągnięcia Uczniów (na zasadzie zdrowej rywalizacji), a pozostawiona przestrzeń w Szkołach - mądrze i sprytnie zagospodarowana przez Nauczycieli i Uczniów (tak by rozwijać ich pasje, kulturę, także kulturę fizyczną oraz podnieść poziom edukacji) ... Jeśli stwierdzamy brak wystarczającego miejsca w Przedszkolu , brak Żłobka - to zainwestujmy w ich rozbudowę/budowę, nie burząc tego co istnieje i ma szansę w przyszłości dalej dobrze służyć Naszym Dzieciakom ! Pozdrawiam - V.

 • V. - Żarki

  data dodania: 2017-02-22

  cz.1z2: Dzieńdobry. Czytam właśnie opinię (wraz z uzasadnieniem) Śląskiego Kuratora Oświaty - polecam jej przeczytanie Wszystkim Osobom zainteresowanym tym tematem. Jest to opinia wyważona (bez negatywnych emocji), bardzo merytoryczna , podającą dużo czystych faktów i odnoszącą się także do różnych tez/twierdzeń podanych przez Radę Miejską w Żarkach - jak się okazuje : tez nieprawdziwych / błędnych ! W mojej opinii, można tylko się zgodzić ze stwierdzeniem , że funkcjonowanie jednej szkoły , z obecnie zaproponowanymi rozwiązaniami dostosowującymi szkołę do zwiększonej liczby uczniów , " nie zapewni odpowiednich warunków realizacji obowiązku szkolnego przez uczniów zamieszkałych w obwodzie tej szkoły" ... Jeżeli miejsca jest za mało , jeżeli na siłę zmieniamy przystosowanie różnych pomieszczeń by upchnąć tam uczniów (tracąc dodatkowo dotychczasowe wykorzystanie/przeznaczenie tych miejsc), jeżeli nie będzie warunków do dobrego spędzania lekcji W-F (!) ….(a obok mielibyśmy (pewnie za kolejne, niemałe pieniądze) przebudowywać już istniejącą piękną i nowoczesną szkołę, zaprojektowaną właśnie dla Naszych Dzieciaków i dopasowaną do ich potrzeb) ... to naprawdę się cieszę, że Ktoś patrzy na to chłodnym okiem (bez kombinowania) i powstrzymuje złą decyzję !

 • żen

  data dodania: 2017-02-22

  "KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE"


  I ZAPAMIĘTAJCIE TO SOBIE !!

poprzednia strona|1|2|3| z   209następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Agroturystyka na Jurze LKS Zieloni Żarki Sanktuarium w Leśniowie Oficjalny Portal Gminy Żarki Gmina Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Skałki Jurajskie chleb tatarczuch Rycerska Drużyna Miasta Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd Edukacyjne zagrody
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5