sobota, 29 kwietnia 2017 r.
imieniny obchodzą: Piotr, Robert

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Jadwiga

  data dodania: 2017-04-25

  Pani Kasiu czy Żarki nadal uczestniczą w akcji tańszych biletów do teatru w Częstochowie ?
  Nie mogę znaleźć nigdzie informacji na ten temat ?

  Szanowna Jadwigo,
  ostatnia propozycja byłą zamieszczana w lutym na marzec. Na stronie głównej w prawym rogu wystarczy w wyszukiwarce wpisać Teatr i wyskakują wszystkie aktualności związane z tym tematem. Jak tylko jest akcja promocyjna, publikujemy z korzyścią dla naszych mieszkańców. To teatr decyduje, co i kiedy dać w lepszej cenie. Prosimy o śledzenie strony.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • tata

  data dodania: 2017-04-21

  Pani rzecznik czy stoi coś na przeszkodzie, aby do Żarek zaprosić Fundację ,, Słoneczna Przyszłość" i przeprowadzić wśród dzieci profilaktyczne badania onkologiczne ? Wszystko co niezbędne jest na stronie:
  http://www.fsp.busko.pl/

  Szanowny tato,
  nic nie stoi na przeszkodzie, aby Pan jako rodzic zajął się tematem. Ja ze swojej strony przekażę informację do Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • jarmarki-kiermasze.pl

  data dodania: 2017-04-19

  Bardzo podobają się nam Żareckie Jarmarki, dlatego zamieszczamy ich wizytówkę na naszym portalu: http://jarmarki-kiermasze.pl/katalog/item/56_lokalne/1400_kupiecki-sasiek-zarki-slaskie

  Dziękuję
  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2017-04-19

  Mam dwa pytania: pierwsze co się stało z tym dużym stadem łabędzi pływającym obok basenu? Drugie czy wiadomo już jakie są decyzje w sprawie szkolnictwa czy raczej szkół w Żarkach?

  Szanowny Mieszkańcu,
  nie znam odpowiedzi na pytanie, co się stało ze łabędziami.
  Jeśli chodzi o oświatę. Skarga została skierowana do sądu, czekamy na rozstrzygnięcie. Nowy rok szkolny będzie zorganizowany na podstawie zarządzenia burmistrza i zakłada tworzenie jednej szkoły podstawowej w Żakach. Szczegółowa informacja w aktualnościach na stronie głównej.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • turysta odwiedzający Żarki

  data dodania: 2017-04-18

  W czasie świąt odwiedziłem Żarki których promocje miałem okazje oglądać na targach turystycznych -promocja super rozczarowanie na miejscu.Żadnego planu miasta(ja akurat miałem mapkę)Herb miasta umieszczony na rynku nie przypomina herbu miasta,bardzo słabe przestarzałe oznakowanie ulic (tablice z PRL-u) brak koszy na ulicach.To takie moje uwagi. To turystyczne miasteczko zasługuje na to żeby zadbać o jego wygląd

  Szanowny Turysto odwiedzający Żarki

  dziękuję za miłe słowa odnośnie promocji na targach. Wszystkie mapy, tablice i całe oznaczenie jest w tym roku do wymiany. Zostały zapewnione środki budżetowe. Oznaczenie była ustawione kilka lat temu, ale ząb czasu je nadgryzł. Systematycznie będzie wymieniane i zaczynamy od herbu, zlecenia już są wydane. Równocześnie jest uzgadniana z WZD nowe oznaczenie atrakcji przy drogach wojewódzkich i powiatowych, bo wszystkie kluczowe drogi prowadzące przez miasteczko są właśnie w zarządzie ZDW lub PZD. Niestety, wielomiesięcznej procedury nie nie jestem w stanie przyspieszyć.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Zainteresowany

  data dodania: 2017-04-18

  Proszę o informacje gdzie odbędzie się promocja książki?

  Szanowny Zainteresowany,
  w MGOK w Żarki, 25 kwietnia, sala widowiskowa, godz. 18.00. Wstęp wolny.

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • spacer

  data dodania: 2017-04-18

  Witam po świętach. Pogoda zmienna była ale w czasie spaceru w lesie między Zawadą a Jaroszowem spotkaliśmy pięknego srebrnego bażanta. Był zaoobrączkowany, nie uciekał ale poniewaz to ptak z natury bardzo odważny wręcz agresywny , zrobiliśmy zdjęcie i zostawiliśmy go na leśnej polanie. Musiał uciec z prywatnej hodowli. Ot taka świąteczna atrakcja! pozdrawiam

 • Mieszkaniec ul. Koziegłowskiej

  data dodania: 2017-04-12

  Witam
  Bardzo proszę o interwencję w sprawie "żywopłotu" wzdłuż ul. Koziegłowskiej. Myślę, że warto zadbać o jego wygląd, bo w końcu to jedna z głównych ulic w naszym mieście. Dodatkowo proszę o usunięcie opony od TIRA, zalegającej na poboczu od roku.
  Dziękuję i pozdrawiam.

  Szanowny Mieszkańcu ul. Koziegłowskiej,
  ul. Koziegłowska jest drogą wojewódzką. Proszę o przekazanie uwag do Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • szczep

  data dodania: 2017-04-12

  A wczoraj to we wsi cisza taka, żadnego psa nie uświadczysz, nawet łańcuchowi nieszczęśnicy znikli! Przyczyna? Doktor przyjechał szczepić przeciw wściekliźnie! Za obowiązkowe szczepienie trzeba płacić! A moze warto aby stosowne służby skontrolowały faktyczny stan rzeczy. Każdy właściciel zaszczepionego psa /a może i kota!/ dostaje od doktora stosowne zaświadczenie. To nie są jakies fanaberie tu chodzi o nasze i turystów oraz naszych zwierząt bezpieczeństwo !

 • Tomek

  data dodania: 2017-04-12

  Czy ktoś panuje nad porządkiem na terenie Rynku w godzinach popołudniowych. Regułą stało się podjeżdżanie pod sklepy celem dokonania wiadomych zakupów, o rajdach samochodowych na płycie rynku między przechodniami już niewspomnę. Może by ktoś się tym zainteresował.

  Szanowny Tomku,
  uwaga przekazana do Straży Miejskiej.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   216następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Agroturystyka na Jurze Miniskansen Wsi Jurajskiej Edukacyjne zagrody chleb tatarczuch Oficjalny Portal Gminy Żarki Gmina Żarki LKS Zieloni Żarki Szlak Orlich Gniazd Skałki Jurajskie Jura Krakowsko-Częstochowska Rycerska Drużyna Miasta Żarki Sanktuarium w Leśniowie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13