środa, 28 czerwca 2017 r.
imieniny obchodzą: Florentyna, Leon

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Damian

  data dodania: 2017-06-20

  Pół Żarek sfrezowane, gdzie człowiek by nie jechał zwężki i korki. Na stronie głównej oczywiście zero ostrzeżenia i informacji. Za to że w Leśniowie będą uroczystości już wiemy od dawna. Paranoja.

  Szanowny Damianie,
  uwagi w sprawie remontów proszę kierować do Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach. Gdybym otrzymała wiadomość o planowanych pracach, jakąkolwiek, to z pewnością znalazłaby się ona na stronie, FB, na 900 mailach, które mam w skrzynce mailowej i została przesłana jako serwis prasowy do lokalnych gazet.

  Informacja o utrudnieniach w Leśniowie w dniach 2 i 9 lipca została podana przez urząd odpowiednio wcześniej, aby uniknąć właśnie takich sytuacji, o której Pan pisze. Trudno mi zrozumieć uwagę, iż to paranoja, że w przypadku dróg gminnych o pewnych utrudnieniach informujemy z wyprzedzeniem.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • AjlawiU

  data dodania: 2017-06-19

  Dyskryminacja , tak tylko mogę określić plan dni Żarek 2017r. wszystko organizowane dla dzieci, dla rodziców z dziećmi a gdzie miejsce dla rodzin bezdzietnych lub seniorów ? Kiedyś każdy mógł iść na dni Żarek i zawsze coś go zaciekawiło ale widocznie czas się zmieniają, niestety na gorsze...

 • Arek kierowca

  data dodania: 2017-06-16

  Witam
  Czy można coś zrobić z ogromną plamą oleju na zakręcie ul. Majowej i Ogrodowej w Kotowicach, pomijając fakt bezpieczeństwa, to w pobliżu jest ujęcie wody dla całej gminy. Plama powstaje sukcesywnie po przejazdach autobusu szkolnego, może ktoś powinien sprawdzić stan techniczny i zadbać o bezpieczeństwo dzieci w tym autobusie.

  Szanowny Arku kierowco,
  sprawa zgłoszona do odpowiedniego referatu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Eifel 65

  data dodania: 2017-06-14

  Czy gmina Żarki jest bardziej zadłużona od gminy Poraj skoro tak biednie będą obchodzone jej dni ?

  Szanowny Eifel 65,
  proszę sprawdzić informacje medialne w sprawie zadłużenia Gminy Poraj. Zadłużenie Gminy Żarki jest bezpieczne, nie mamy kłopotów z uzyskaniem pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.
  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Stefanisko

  data dodania: 2017-06-12

  Czyli można ten termin odpuścić zupełnie bo i tak wszyscy pojadą do Poraja. Zenek Welcome to :)

 • Stefanisko

  data dodania: 2017-06-12

  Dlaczego tylko dodaje Pani informacje na facebooku a księdze gości nie ? Czyli skoro nie odpisuje Pani na to jakie będą dni Żarek to znaczy, że nie będzie dni Żarek w tym roku ? W kalendarzu imprez nic nie ma tylko ciągle wszędzie o tej lipnej industriadzie pisze

  Szanowna Stefanisko,
  informację podaję na stronie głównej strony w dziale aktualności i na Fb. Dni Żarek będą sportowe i aktywne. Nie rezygnujemy z dni Żarek i daty, w jakiej odbywają się od ponad 20 lat, czyli w ostatni weekend czerwca.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-PLuta, UMIG Żarki

 • Irenka

  data dodania: 2017-06-12

  Pani rzecznik czy ktoś dla żartu napełnia ten basen ? Basen nie umyty, nie posprzątany, widać szkło, butelki a przez cały weekend woda się do niego wlewa. Czy to specjalnie dla sanepid jest przygotowywane aby basen był na wakacje zamknięty ?

  Szanowna Irenko,
  Woda jest napuszczana, aby dno się krótko mówiąc odmoczyło. Dzisiaj zaczęto sprzątanie. Basen czynny od 24 czerwca. Zapraszam.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jakubek10

  data dodania: 2017-06-05

  Wiadomo coś odnośnie solarów? Kiedy będą montowane? Bo cisza w tym temacie.

  Szanowny Jakubku10,
  z Pana perspektywy cisza. Jesteśmy po ogłoszeniu przetargu, otwarciu ofert. Informacja znajduje się w BIP. Po wybraniu firm, zostanie podpisana umowa i wykonawca przystąpi do montażu. Prace powinny się rozpocząć w lipcu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Janina

  data dodania: 2017-06-01

  Prosiłabym bardzo o wyjaśnienie przez Panią rzecznik nurtujących mnie dwóch kwestii dotyczących naszego miasta. Pierwsza kwestia to Straż Miejska w naszym mieście tzn. czy ona w ogóle istnieje ? Jeśli tak to kto jest komendantem, ilu jest na dzień dzisiejszy strażników ? Druga kwestia to skrzyżowania na osiedlu Sportowców tj. skrzyżowania z ulicą Kusocińskiego. Pani rzecznik proszę raz na zawsze a może i przy okazji na stronie głównej umieścić informacje o statusie tych skrzyżowań, które są skrzyżowaniami dróg równorzędnych ? a które skrzyżowaniami z drogami gruntowymi ? Ulica Wagnera a więc ulica którą wyjeżdżam codziennie ze szkoły odwożąc dziecko jest drogą asfaltową a więc mimo braku znaku dojeżdżając ulicy Kusocińskiego mamy do czynienia ze skrzyżowaniem dróg równorzędnych; a co z pozostałymi ulicami ? Chodzi mi o skrzyżowanie z ulicą Górskiego, Komara, Kukuczki, Skolimowskiej. Są to drogi gruntowe czy drogi twarde ? Prosiłabym bardzo o pełne wyjaśnienie tego problemu gdyż każdego dnia obserwuje nerwowe zachowanie kierowców którzy wyjeżdżają ze szkoły po odstawieniu dzieci i jadą w kierunku ulicy Częstochowskiej poruszając się po tym osiedlu. Może czas ustawić na tym osiedlu znaki zanim dojdzie do jakiegoś poważnego wypadku i zanim ktoś zginie. Proszę Pani Kasiu przy okazji pamiętać że od września jeszcze więcej rodziców będzie odwozić dzieci do tej szkoły.

  Szanowna Janino,
  Jesteśmy w trakcie drugiego w tym roku konkursu na wyłonienie komendanta Straży Miejskiej w Żarkach. W pierwszym konkursie nie pojawił się żaden kandydat. Drugi konkurs jest w trakcie. W straży miejskiej na ten moment jest jedna osoba.

  Jeśli chodzi o sprawę z tzw. Osiedla Sportowców. Gmina Żarki zleciła przygotowanie projektu przebudowy dróg na osiedlu Sportowców wraz ze stała zmianą organizacją ruchu.

  Osoba, która posiada prawo jazdy jest po odpowiednim kursie i jest przygotowana do poruszania się po drogach utwardzonych i nieutwardzonych.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mirek

  data dodania: 2017-05-31

  Chciałbym się dowiedzieć, czy mieszkańcy ul. Fiołków ,która jest obecnie remontowana,a którzy maja dwie bramy wjazdowe na swoją posesję, będą musieli za jeden wyłożony wjazd kostką na posesję zapłacić ,tak jak to było na innych ulicach na osiedlu 600-lecia

  Szanowny Mirku,
  wszystkie wjazdy objęte zostały projektem. W razie pytań proszę o kontakt z Referatem Gospodarki Komunalnej w UMIG Żarki.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   218następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

LKS Zieloni Żarki Edukacyjne zagrody Sanktuarium w Leśniowie Jura Krakowsko-Częstochowska Miniskansen Wsi Jurajskiej Rycerska Drużyna Miasta Żarki Gmina Żarki Skałki Jurajskie Oficjalny Portal Gminy Żarki chleb tatarczuch Szlak Orlich Gniazd Agroturystyka na Jurze
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11