sobota, 29 kwietnia 2017 r.
imieniny obchodzą: Piotr, Robert

Kalendarium wydarzeń

Strona główna » Kalendarium wydarzeń

wielkość tekstu:A | A | A

Najbliższy weekend
 • 29 kwietnia 2017godz. 08:00

  Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole.

   

  <h2 style="\&quot;text-align:" justify;\"="">Zapraszamy na pierwszy w tym roku  Kupiecki Sąsiek. Na Targowisku w Żarkach w dniu 29 kwietnia 2017 r.  otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku. Zakupy naszym gościom będzie umilać Kapela Ani - Ani z Żarek. Odwiedzający stodołę będą mogli się zaopatrzyć m.in. w prawdziwy chleb na zakwasie, chleb tatarczuch, chleb orkiszowy, lizaki i słodycze. Nie zabraknie również rękodzieła wykonywanego na naszym terenie: koronek, produktów z filcu, kartek wykonanych haftem krzyżykowym, artykułów dekoracyjnych z wikliny. Na wrotach stodoły swoje obrazy zaprezentuje pani Wiesława Gryzik. Organizatorem Kupieckiego Sąsieku jest Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Żarki.

   

  wydarzenie dodał : administrator
  2017-04-29 08:00:00
 • 30 kwietnia 2017godz. 11:00

  Pielgrzymka strażaków do Leśniowa.

  Ojcowie Paulini z Leśniowa i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP-RP  w Myszkowie serdecznie zapraszają na coroczną pielgrzymkę Rodzin strażackich do Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw na uroczystą Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Msza Święta odprawiona zostanie dnia 30.04.2017 r. o godz. 11.00. Po zakończonej Mszy Świętej, Ojcowie Paulini udzielą indywidualnego błogosławieństwa.

  Serdecznie zapraszamy.


  PROGRAM PIELGRZYMKI
  (30.04.2017 r.)

  godz.  9.30     Przyjazd jednostek OSP na plac targowy w Żarkach
  godz. 10.00    Zbiórka na placu targowym w Żarkach
  godz. 10.15    Raport Komendanta
  godz. 10.20    Formowanie oddziałów i wymarsz do Leśniowa
  godz. 10.45   Wręczenie odznaczeń
  godz. 11.00   Powitanie gości
  godz. 11.05  Msza Święta w intencji strażaków; plac klasztorny Sanktuarium Matki Bożej  Leśniowskiej Patronki Rodzin
  godz. 12.30   Wymarsz oddziałów na plac targowy w Żarkach
  godz. 12.50    Złożenie meldunku; podziękowania gości
   

  wydarzenie dodał : administrator
  2017-04-30 11:00:00
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Sanktuarium w Leśniowie Edukacyjne zagrody Agroturystyka na Jurze chleb tatarczuch Skałki Jurajskie Szlak Orlich Gniazd Miniskansen Wsi Jurajskiej Oficjalny Portal Gminy Żarki LKS Zieloni Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Gmina Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10